Basilica_di_San_Pietro_Rome_-_2677_5

 

Merhabalar,

Ülkemizde Hristiyanlara, özellikle de Müslüman ailelerden gelen ve sonradan iman eden Hristiyanlara karşı mevcut bulunan olumsuz tutum sebebi ile kimlik bilgilerimi şahsım ve ailem adına tehlike arz etmemesi için saklı tutmayı tercih ediyorum.

Lakin bu sitede yayınlanacak ve halihazırda yayınlanmış olan her makale aynı zamanda Augustinus* ismi ile aktif bir üyesi oldugum ”Hristiyanforum” adlı forumda da yayınlanacaktır. Bu forum vasıtası ile bana ulaşabilir, forumda bulunan makalelerim altında konu ile ilgili sorularınızı, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yazabilir ya da sormak istediklerinizi -inancınız ya da görüşleriniz ne olursa olsun- kendi başlığınızı açarak belirli forum kuralları ve saygı çerçevelerine uymak sureti ile bana ve diğer kardeşlerime rahatça sorabilirsiniz. HristiyanForum; Katolik, Ortodoks, Protestan ve daha bir çok farklı mezhep ve inançtan insanın bilgi alışverişi yaptığı bir sitedir.
Lütfen Dikkat: Yukarıda belirttiğim gibi HristiyanForum; tüm mezhep ve teolojilere açık olan ve her Hristiyan’ın rahatça fikrini belirtebildiği bir sosyal platformdur. Bu sebep ile VeritasDei.com’un aksine HristiyanForum’da Katolik Kilisesi’nin inanç ilkelerine ve doktrinlerine uymayan yazılarlarla ve görüşler ile karşılaşabilirsiniz bu sebep ile forumda bulunan Katolik Kilisesi karşıtı yazıların ve görüşlerin kati surette mesuliyetini kabul etmiyorum. Eğer amacınız özellikle Katolik Kilisesi’ni araştırmak ise sitemde bulunan makalelerime, HristiyanForum’un Katoliklik mezhebi bölümüne** ya da aşağıda paylaşacağım diğer sitelere göz atabilirsiniz.
Son olarak Anasayfa’da da belirttiğim gibi Hristiyan olmak isteyen kişiler için en uygun yol; Kiliseye gidip bir rahiple konuşmak olacaktır. Bunu yanlış beklentiler ve düşünceler ile yapmayacağınızı umuyorum.

Pax Christi,
Augustinus Demirbaş

 

 

Roma Katolik Kilisesi resmi sayfası için tıklayınız (Türkçe).

Hristiyan Forum için tıklayınız.

Meryem Ana sitesi için tıklayınız.

*Vaftiz ismim ve aynı zamanda Hristiyanforum’da ki üyelik/kullanıcı ismim.

** HristiyanForum’da mezhepler için özel olarak ayrılmış olan bölümlere o mezhepe karşıt olan inanışları ve görüşleri yazmak yasaktır. Bu bölümler tamamen mezhep hakkında bilgi vermek için ayrılmıştır.